تصاویر پرواز دسته جمعی سارها در اسکاتلند

تصاویر پرواز دسته جمعی سارها در اسکاتلند

 

سار پرنده‌ای است پرسروصدا و خودنما با پروازی سریع و مستقیم . نام انگلیسی:starling نام علمی:sturnus vulgaris خانواده:ساریان (sturnidae) جمعیت: جمعیت کافی دارد و گاه در دسته های بسیار بزرگ دیده می شود.

پراکنش:در جهان پراکنش گسترده ای دارد و اغلب کشورها و مناطق دیده می شود. در ایران در همه ی کشور پراکنده است؛ اما در نیمه ی شمالی، سراسر سال دیده می شود. این در حالی است که در نیمه ی جنوبی ، فقط زمستان ها مشاهده می گردد. زیست گاه: سار در جنگل ها، روستا ها، باغ ها،غلف زارها و لابه لای درختان و نی زارها زندگی می کند. اندازه: طول بدن این پرنده ۲۱ سانتی متر است. ریخت شناسی: دم و بال های کوتاهی دارد که در هنگام پرواز سریع و مستقیم، مثلثی شکل دیده می شود. پرنده ی بالغ هنگام تولید مثل ، با پر و بال سیاه شفاف و تعداد فراوانی خال های کوچک سفید و سینه و سر شانه ی بنفش دیده می شود. رژیم غذایی: سار ماده در سوراخ درختان یا دیوارهای ساختمان ها ، ۵ تا ۷ تخم تقریبا آبی رنگ می گذارد. هر دو جفت به نوبت ۱۲ تا ۱۵ روز روی تخم ها می خوابند. جوجه ها می توانند پس از ۲۰ تا ۲۲ روز پرواز کنند.

منبع : ویکی پدیا
تصاویری زیبا از پرواز دسته جمعی سارها در اسکاتلند که صحنه های زیبا در آرسمان پدید می آورند

سار پرنده‌ای است پرسروصدا و خودنما با پروازی سریع و مستقیم.

نمایش سارها در آسمان اسکاتلند

سارها را گاه می توان در گله های چند هزار تایی دید که به سرعت روی زمین راه می روند و در حال تغذیه هستند. گاهی تعداد آن ها آن قدر زیاد می شود که در حای پرواز، آسمان را سیاه می کنند.

پرواز دسته جمعی سارها و سیاه شدن آسمان

گاهی تعداد آن ها آن قدر زیاد می شود که در حای پرواز، آسمان را سیاه می کنند

پرندگان خال دار! سارها پرندگان سیاهی هستند که در هر نوع زیست گاهی دیده می شوند. این پرندگان، تابستان ها و زمستان ها تغیی رنگ می دهند. در حالت عادی، رنگ زمینه ی آن سیاه، خال های سفید رنگی پدیدار می شود. شناسایی سارها هنگام پرواز بسیار آسان است. زیرا بال هایی مثلثی شکل دارند که پیش از نشستن روی زمین با درختان ، مسافت کوتاهی با بال باز پرواز می کنند که به این حرکت ، بال بازروی می گویند.

عکس زیبای سارها هنگام پرواز

شناسایی سارها هنگام پرواز بسیار آسان است. زیرا بال هایی مثلثی شکل دارند که پیش از نشستن روی زمین با درختان ، مسافت کوتاهی با بال باز پرواز می کنند که به این حرکت ، بال بازروی می گویند.

 

عناوین جستجو:

  • تصاویر پرواز سار

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

12 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2014 مجله مه کیان. محفوظ است. - نقل مطالب با ذکر منبع و لینک بلا مانع است
میزبانی توسط گروه توسعه فناوری رسامهر می باشد.